"SS18" İLE ETİKETLENENLER

Jonathan Anderson

JONATHAN ANDERSON

JW Anderson’ın kurucusu ve Loewe’nin Kreatif Direktör’ü Jonathan Anderson’ın yükselişi hız kesmiyor. Erkek kıyafetleriyle başlayıp kadın tasarımlarına varan serüvenin tanığıyız.

Paloma Faıth

PALOMA FAITH

Siz Paloma’yı yalnızca romantik bir müzisyen zannededurun, o aynı zamanda bir mimar da. Son albümünün adına ‘The Architect’ koyması da işte bu yüzden.

Amanda Levete

AMANDA LEVETE

Bir mimarlık firmasına gitseniz ve kapıda sizi karşılayan şey bir ayakkabı istifi olsa, aklınızdan neler geçer? Amanda Levete’ye sorduk.

Çoklu Özgeler Sendromu

ÇOKLU ÖZGELER SENDROMU

Söz konusu Özge'yse, tarafınızı seçmek o kadar da basit olmayabilir...

Jan Boelen

JAN BOELEN

Jan Boelen ile, küratörü olduğu 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde eğip bükmek, etki alanını genişletmeye çalıştığı formatlar, dünya, Akdeniz ve kendisi üzerine konuştuk.

Frances Corner

FRANCES CORNER

London College of Fashion’ın başındaki isim Frances Corner’layız. Söz, üzerinden yıllar geçse de değişmeyen, değiştirilemeyen konulara geliyor. Kapanışıysa tek yumruğumuz yukarıda moda aktivizmiyle yapıyoruz.

Gül Hürgel

GÜL HÜRGEL

Tasarımların dilindeki doğallık, rahatlık ve hafiflik, tasarımcısının hayata bakışında gizli. Güneşi arkamıza alıp, yüzümüzü ona dönüyoruz.

Tuğberk Selçuk

TUĞBERK SELÇUK

Tuğberk Selçuk, neredeyse doğduğu günden bugüne üretim halinde. Bunu sanat kisvesi altında yaptığınınsa halen çok da farkında değil...

Nıgel Stanford

NIGEL STANFORD

Titreşimin elle tutulur bir hal aldığı Cymatics’le, distopik bir kıyameti sahneleyen Automatica arasındayız. İşte tam oralarda bir yerde, bize Nigel Stanford eşlik ediyor.

Nıpa Doshı & Jonathan Levıen

NIPA DOSHI & JONATHAN LEVIEN

Nipa Doshi & Jonathan Levien, neredeyse masallarda okuduğumuz mükemmel ikili. İkiliyle tasarımları üzerinden, kendilerini, işlerini, bir de köklerini konuştuk.

Magdalena Yeşil

MAGDALENA YEŞİL

Cebinde 43 dolarla, İstanbul’dan Silikon Vadisi’ne uzanan başarının reçetesi onda. Kendisinden ısrarla isteyiniz.

Özge Özpirinçci

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ

Hayatın önüne sunduğu şansları doğru değerlendirebildiği için onunla yolumuz kesişiyor. İsmi Özge. Tanışıyoruz...

DAHA FAZLA