"TASARİM" İLE ETİKETLENENLER

Merve Kahraman

MERVE KAHRAMAN

Kendisini masalsı tasarımlarıyla tanıyoruz. Cevabını merak ettiğimiz sorulardan bir tanesiyse, Black Mirror'da rol alan aydınlatması...

Ottan Studıo

OTTAN STUDIO

Meyve kabuklarından mobilyalar yapan Ayşe Yılmaz'la konuştuk.

Güvenç Özel

GÜVENÇ ÖZEL

Güvenç Özel, Los Angeles'ta bir tasarım ve mimarlık firmasının kurucusu. Geleceğe dair aforizmalarıysa bundan daha fazlası.

Kengo Kuma

KENGO KUMA

Odunpazarı Modern Müze'nin mimarlık ekibinden Kengo Kuma'yla hem OMM'u, hem de imzasını attığı tüm işlerini konuşuyoruz.

Arıc Chen

ARIC CHEN

Design Miami, tarihinde ilk kez bir Küratöryel Direktör'e ihtiyaç duydu. Bu kişi, Aric Chen.

Alexıs Şanal

ALEXIS ŞANAL

HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu'nun yaratıcısıyla şehirlerden ve şehirlerde nasıl daha iyi yaşanabileceğini konuştuk.

Louıs De Fabrıbeckers

LOUIS DE FABRIBECKERS

İtalyan olmak için, İtalyan olmaya gerek yok.

Dıetmar Körıng

DIETMAR KÖRING

Geçtiğimiz ay bir atölye çalışması için İstanbul'a gelen mimarla, geleceğe dair distopik senaryoların sunduğunun çok uzağındaki parlak ihtimaller üzerine konuştuk...

Amanda Levete

AMANDA LEVETE

Bir mimarlık firmasına gitseniz ve kapıda sizi karşılayan şey bir ayakkabı istifi olsa, aklınızdan neler geçer? Amanda Levete’ye sorduk.

Jan Boelen

JAN BOELEN

Jan Boelen ile, küratörü olduğu 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde eğip bükmek, etki alanını genişletmeye çalıştığı formatlar, dünya, Akdeniz ve kendisi üzerine konuştuk.

Nıpa Doshı & Jonathan Levıen

NIPA DOSHI & JONATHAN LEVIEN

Nipa Doshi & Jonathan Levien, neredeyse masallarda okuduğumuz mükemmel ikili. İkiliyle tasarımları üzerinden, kendilerini, işlerini, bir de köklerini konuştuk.

Pınar Akkurt

PINAR AKKURT

Karaköy Lokantası’nın hemen köşesinde işlerine göz atabileceğiniz Pınar Akkurt'la sohbet ettik.

DAHA FAZLA