SOME MEN SUMMER 2018 COVER STORY

Issız bir kanyonun ortasında duran, tutkulu bir ruha bakıyorsunuz. Yoluna, hayatın ona verdiği mesajlara kucak açarak devam ediyor. Normal mi anormal
mi olduğunu kestirmek zamanınızı alabilir. Üstelik onu herhangi bir kalıba da sokamazsınız. Ağzından çıkanları dikkatle dinleyiniz, keza kendisi oldukça iyi bir hikaye anlatıcısı.

Röportaj: Refik Özcan

Fotoğraflar: Rainer Hosch

Moda Editörü: Lauren Knudson

Prodüktör: Janey Owen

Saç&Makyaj: Jamal Hammadi

Asistanlar: John Pike, Leo Paul Rives

Çekim Yeri: Los Angeles, Malibu Canyon Ranch

 

Anormal olmanın ne olduğunun tam olarak bilinmediği bir dünyada, normalinse pek çok tanımı var. Sen kendini normal mi addediyorsun?

Normal bir insan olduğumu sanmıyorum. Şurası kesin ki, bir ‘mesleki normal’ dünya var, ben de o dünyaya göre çok anormalim.

Neden Boston’da okudun? O günlerde aklından neler geçiyordu, biraz öğrenelim.

Her zaman oyunculuk yapmak istiyordum. Annem Emerson College’ı buldu. Eğlence Sektörü Pazarlaması üzerine bir bölümleri var, ki ben de bu sektör üzerine bir şeyler yapmak istiyordum. Üstelik aynı zamanda sinema, televizyon ve tiyatro departmanları var. Ben önce pazarlamaya girdim, ilk senemden sonra da oyunculuk kısmına dahil oldum. Eğitim sistemi gereği, ikinci seneden sonra, oyunculuk anlamında ya filme ya sahneye yönelmen gerekiyor. Ben filme yöneldim ve film dünyasının içine girmiş oldum.

Peki sonrasında Türkiye’ye niye döndün? Böyle bir eğitim almış olmana rağmen Türkiye’ye dönmen belki de bir kolaya kaçma hali.

Türkiye’ye gelmeyi ya da burada oyunculuk yapmayı planlamadım hatta geldiğim dönemde oyunculuğu bırakmakla bırakmamak arasındaydım. Los Angeles’tayken, New York’ta yaşayan en yakın arkadaşımı bir araba kazasında kaybettim. Böyle zamanlarda insan hayatını sorguluyor. Nelere daha çok zaman ayırmasını gerektiğini ve nelere boşa vakit harcadığını fark ediyor. O dönemde kendimi robot gibi hissetmeye başlamıştım. Bana özel bir yaşam stilim yoktu, çünkü sistem sizi bundan koparıyor. Sistemin temposuna ayak uydurmaya çalışırken, benliğinizi kaybetmeye başlıyorsunuz. 24 yaşımdaydım ve bir sisteme kendimi kaptırdığımı hissetmiştim. Ben de biraz yok olmak ve her şeyden uzaklaşmak istedim. O yüzden buraya geldim. Gelir gelmez ilk yaptığım şey de askere gitmek oldu. Döndüğümde de burada kaldım. Neden kaldığıma dair halen çok net bir fikrim yok, sadece geri dönmek istemediğimi biliyordum. Derken, Çin’e gittim, bir film yaptım, geri geldim. Oyunculuk bir şekilde devam etti. Ben de bu sırada yine oyunculuğu sorgulamaya devam ettim, değer miydi diye. Hayat size belirli mesajlar veriyor, algınızın açık olup olmaması önemli. Ben de sistem yerine o mesajların hayatımı yönlendirmesine izin verdim. Hayatı böyle yaşamak istedim, çünkü böylesi benim için daha ilginçti.

Adaptasyon sorunun oldu mu?

Tabii ki. Kendime burada geçici bir hayat kurdum, evet, ama yaza geri dönerim diye düşünüyordum. Derken, karşıma Mine Güler çıktı. Türkçe’mi düzeltmemi tavsiye etti ve bana yardım etti. Bu ülkede bir oyunculuk kariyerim olabileceğine beni inandırdı. Devrim Yakut ile beni bir araya getirdi ve Devrim Abla ile birkaç ay çalıştık. Sonrasında D Yapım ve Altan Dönmez ile yolum kesişti, onlar da bana inandılar ve hikaye böylece başlamış oldu.

 

Röportajın devamı Some Men'in yeni sayısında. Bu arada kapak çekimimizden backstage videoları da, hemen aşağıda.

BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
Nadıa Lee Cohen

NADIA LEE COHEN

XOXO The Mag'in Sonbahar/Kış 2018-2019 kapak konuğuna bakmaktasınız.

Yeni İnsan

YENİ İNSAN

Gündüz Vassaf XOXO The Mag için yazdı.

Dönersen Islık Çal

DÖNERSEN ISLIK ÇAL

Bala Atabek, XOXO The Mag için yazdı.

Jonathan Anderson

JONATHAN ANDERSON

JW Anderson’ın kurucusu ve Loewe’nin Kreatif Direktör’ü Jonathan Anderson’ın yükselişi hız kesmiyor. Erkek kıyafetleriyle başlayıp kadın tasarımlarına varan serüvenin tanığıyız.

Bir Küresel Moda Dosyası

BİR KÜRESEL MODA DOSYASI

Küresel moda markalarını mercek altına alıyoruz.

Davıd Mallett

DAVID MALLETT

Maestro’dan sizin için güçlü tüyolar alıyoruz.

Franz Ferdınand

FRANZ FERDINAND

Franz Ferdinand ile İstanbul konserlerinden hemen önce buluşmuştuk.

Yedi Titreşim

YEDİ TİTREŞİM

Gün ortasında da günaydın diyemeyeceğimizi kim söyledi? Kendinizi rahat bırakın.

Yemek ve şarap eşleşmesi

YEMEK VE ŞARAP EŞLEŞMESİ

“Mutluluğun, basit ve açık bir şey olup, bir bardak şarap, bir kestane, kendi halinde bir mangalcık ve denizin uğultusundan başka bir şey olmadığına aklım yattı. Yalnız, bütün bunların, mutluluk olduğunu insanın anlayabilmesi için basit ve açık bir kalbe sahip olması gerekiyordu.” Nikos Kazancakis

Best Frıends: Ece Çeşmioğlu

BEST FRIENDS: ECE ÇEŞMİOĞLU

Ece Çeşmioğlu ve Taner Ölmez'le sohbet ettik. Daha doğrusu onlar etti, biz dinledik.

Server Demirtaş

SERVER DEMİRTAŞ

Mekanik hareketlerle hisleri buluşturuyor.

Zızı Donohoe

ZIZI DONOHOE

Zizi Donohoe ile güzellik üzerine biraz laflıyoruz.

EN YENİLER
Server Demirtaş

SERVER DEMİRTAŞ

Mekanik hareketlerle hisleri buluşturuyor.

Davıd Mallett

DAVID MALLETT

Maestro’dan sizin için güçlü tüyolar alıyoruz.

Dönersen Islık Çal

DÖNERSEN ISLIK ÇAL

Bala Atabek, XOXO The Mag için yazdı.

Beğeni Üzerine

BEĞENİ ÜZERİNE

Ali Akay, XOXO The Mag için yazdı.

Zızı Donohoe

ZIZI DONOHOE

Zizi Donohoe ile güzellik üzerine biraz laflıyoruz.

Franz Ferdınand

FRANZ FERDINAND

Franz Ferdinand ile İstanbul konserlerinden hemen önce buluşmuştuk.

DAHA FAZLA