SOME MEN SUMMER 2018 COVER STORY

Issız bir kanyonun ortasında duran, tutkulu bir ruha bakıyorsunuz. Yoluna, hayatın ona verdiği mesajlara kucak açarak devam ediyor. Normal mi anormal
mi olduğunu kestirmek zamanınızı alabilir. Üstelik onu herhangi bir kalıba da sokamazsınız. Ağzından çıkanları dikkatle dinleyiniz, keza kendisi oldukça iyi bir hikaye anlatıcısı.

Röportaj: Refik Özcan

Fotoğraflar: Rainer Hosch

Moda Editörü: Lauren Knudson

Prodüktör: Janey Owen

Saç&Makyaj: Jamal Hammadi

Asistanlar: John Pike, Leo Paul Rives

Çekim Yeri: Los Angeles, Malibu Canyon Ranch

 

Anormal olmanın ne olduğunun tam olarak bilinmediği bir dünyada, normalinse pek çok tanımı var. Sen kendini normal mi addediyorsun?

Normal bir insan olduğumu sanmıyorum. Şurası kesin ki, bir ‘mesleki normal’ dünya var, ben de o dünyaya göre çok anormalim.

Neden Boston’da okudun? O günlerde aklından neler geçiyordu, biraz öğrenelim.

Her zaman oyunculuk yapmak istiyordum. Annem Emerson College’ı buldu. Eğlence Sektörü Pazarlaması üzerine bir bölümleri var, ki ben de bu sektör üzerine bir şeyler yapmak istiyordum. Üstelik aynı zamanda sinema, televizyon ve tiyatro departmanları var. Ben önce pazarlamaya girdim, ilk senemden sonra da oyunculuk kısmına dahil oldum. Eğitim sistemi gereği, ikinci seneden sonra, oyunculuk anlamında ya filme ya sahneye yönelmen gerekiyor. Ben filme yöneldim ve film dünyasının içine girmiş oldum.

Peki sonrasında Türkiye’ye niye döndün? Böyle bir eğitim almış olmana rağmen Türkiye’ye dönmen belki de bir kolaya kaçma hali.

Türkiye’ye gelmeyi ya da burada oyunculuk yapmayı planlamadım hatta geldiğim dönemde oyunculuğu bırakmakla bırakmamak arasındaydım. Los Angeles’tayken, New York’ta yaşayan en yakın arkadaşımı bir araba kazasında kaybettim. Böyle zamanlarda insan hayatını sorguluyor. Nelere daha çok zaman ayırmasını gerektiğini ve nelere boşa vakit harcadığını fark ediyor. O dönemde kendimi robot gibi hissetmeye başlamıştım. Bana özel bir yaşam stilim yoktu, çünkü sistem sizi bundan koparıyor. Sistemin temposuna ayak uydurmaya çalışırken, benliğinizi kaybetmeye başlıyorsunuz. 24 yaşımdaydım ve bir sisteme kendimi kaptırdığımı hissetmiştim. Ben de biraz yok olmak ve her şeyden uzaklaşmak istedim. O yüzden buraya geldim. Gelir gelmez ilk yaptığım şey de askere gitmek oldu. Döndüğümde de burada kaldım. Neden kaldığıma dair halen çok net bir fikrim yok, sadece geri dönmek istemediğimi biliyordum. Derken, Çin’e gittim, bir film yaptım, geri geldim. Oyunculuk bir şekilde devam etti. Ben de bu sırada yine oyunculuğu sorgulamaya devam ettim, değer miydi diye. Hayat size belirli mesajlar veriyor, algınızın açık olup olmaması önemli. Ben de sistem yerine o mesajların hayatımı yönlendirmesine izin verdim. Hayatı böyle yaşamak istedim, çünkü böylesi benim için daha ilginçti.

Adaptasyon sorunun oldu mu?

Tabii ki. Kendime burada geçici bir hayat kurdum, evet, ama yaza geri dönerim diye düşünüyordum. Derken, karşıma Mine Güler çıktı. Türkçe’mi düzeltmemi tavsiye etti ve bana yardım etti. Bu ülkede bir oyunculuk kariyerim olabileceğine beni inandırdı. Devrim Yakut ile beni bir araya getirdi ve Devrim Abla ile birkaç ay çalıştık. Sonrasında D Yapım ve Altan Dönmez ile yolum kesişti, onlar da bana inandılar ve hikaye böylece başlamış oldu.

 

Röportajın devamı Some Men'in yeni sayısında. Bu arada kapak çekimimizden backstage videoları da, hemen aşağıda.

BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
2016: XOXO The Mag Röportajları

2016: XOXO THE MAG RÖPORTAJLARI

2016 yılında kimlerle sohbet ettik? Kısaca hatırlayalım;

Sorumluluk Sevgiye Dahil

SORUMLULUK SEVGİYE DAHİL

Evcil hayvan sahiplenirken aklınızda bulunması gerekenler.

Tennıs Remıx

TENNIS REMIX

Ali, Leyla, Ece, Mehmet ve Fırat'la Lacoste'un Tennis Remix koleksiyonunu keşfediyoruz.

MBFWI Backstage: Sudi Etuz

MBFWI BACKSTAGE: SUDİ ETUZ

MBFWI üçüncü gününü, Sudi Etuz'la açtı.

MBFWI Backstage: Özlem Süer

MBFWI BACKSTAGE: ÖZLEM SÜER

Özlem Süer defilesinin sahne arkasından bildiriyoruz.

WE ARE

WE ARE

10 yıl sonra, bir aradalar.

Yemek ve şarap eşleşmesi

YEMEK VE ŞARAP EŞLEŞMESİ

“Mutluluğun, basit ve açık bir şey olup, bir bardak şarap, bir kestane, kendi halinde bir mangalcık ve denizin uğultusundan başka bir şey olmadığına aklım yattı. Yalnız, bütün bunların, mutluluk olduğunu insanın anlayabilmesi için basit ve açık bir kalbe sahip olması gerekiyordu.” Nikos Kazancakis

Mezar Turizm

MEZAR TURİZM

Bu yolculuk bir müzik yolculuğu değil. Metaforik bir şekilde sona doğru da ilerlemiyor. Hikayeyi, Mezar Turizm’in tek elemanı Kerem’den dinliyoruz.

A Suburban Affaır

A SUBURBAN AFFAIR

Kırsaldayız ama aslında değiliz.

Dilara Fındıkoğlu

DİLARA FINDIKOĞLU

Dilara XOXO Ailesi’nden, yıllar öncesinden... Emre, zaten tanıyorsunuz...

MBFWI Backstage: Brand Who

MBFWI BACKSTAGE: BRAND WHO

MBFW Istanbul'un ikinci gününü kapatan Brand Who'nun sahne arkasındaydık.

Storm Is Comıng

STORM IS COMING

PUMA'nın yeni modeli Storm'un Hasköy İplik Fabrikası'ndaki partisindeydik.

EN YENİLER
Bir Yerel Moda Dosyası

BİR YEREL MODA DOSYASI

İnsanı ve yaşadığı alanı ele alıyoruz. Giydiklerini, kendini çevrelediklerini. Ve sözü Türkiye'den yedi tasarımcıya bırakıyoruz.

Hayvanlarla Daha İyi Bir Dünya

HAYVANLARLA DAHA İYİ BİR DÜNYA

BluTV dizisi Bunu Bi' Düşünün sorumlu hayvan sahipliğini farklı bir gözle anlatıyor. Şimdi bu hikâyeyi yaratıcılarından dinliyoruz.

Kubilay Aka

KUBİLAY AKA

"Hayvanlar; sevgi, vakit ve anlaşılmak ister."

Ayşenil Şamlıoğlu

AYŞENİL ŞAMLIOĞLU

"Sorumlu hayvan sahipliği yüreğinizi bütünüyle ona vermeniz demektir."

Ulaşcan Kutlu

ULAŞCAN KUTLU

"Sevgiyi anlamamış hiçbir insanın hayvan sahibi olmasını istemem."

Müjde Uzman

MÜJDE UZMAN

"Hayvan sahipliği, şartlar ne olursa olsun, fedakârlık ve özveri gerektirir."

DAHA FAZLA