CEM YİĞİT ÜZÜMOĞLU

Bu adı hiç duymamış olamazsınız. Ya da en azından bir Fatih Sultan Mehmed tartışması içerisinde bulundunuz, kendisini alıntılamak istediniz ve fakat adı aklınıza gelmedi.

Salto’daki şairi anımsar gibi hissedenler sakin bir alkışı hak etmeli. Ne de olsa Cem’i birçok kişiden önce keşfettiler.

Onu Troas’taki Astyanax olarak tanıyanlar şanslı. Kanlı sahnenin üzerinde döne döne soyunurken izleme şansına eriştiler. Hatta daha da şanslılarsa, bir kereliğine mahsus o kanların içine düştüğünü de gördüler...

Kalp’teki Felix olarak hatırlayanlar epey iyi hafızaya sahipler. Çünkü kendisi sahnede kısacık saçları, henüz terlemiş bıyıkları ve kollarını ekseriyetle çekiştirdiği kazağıyla arz-ı endam eylemekteydi –ki hala eyliyor, ama bu sefer farklı bir imajla-.

Evlat’taki Nicolas olarak hatırlanması imkan dahilinde olmasa da sorun değil; bu sezonun yeni oyunlarından Evlat halen sahnede. Ve Cem’in ta kendisi, İbrahim Çiçek kurgusunda, Onur Saylak’ın oğlu olarak izlenebilmekte.

Cem’le ilgili infografik bilgiler vermek için bunları kaleme almıyoruz. En az sizin kadar, biz de aynı soruyu sorar haldeyiz; "Rise of Empires: Ottoman olmasaydı, Cem’i kaçımız tanıyacaktık?"

 
 
 
View this post on Instagram

Love Magazine’in Rami Malek’le yaptığı işi çok beğendik, biz de XOXO diliyle benzer bir versiyonunu yarattık. Evet, yeni video serimiz ‘Bir Şov Programı’na hoş geldiniz (buraya bir alkış ses efekti). Karşınızda serinin ilk konuğu, @cemyigituzumoglu. Kendisine bazı sorular sorduk. Yeri geldi güldük, yeri geldi ağlatmaya çalıştık. Videonun tamamı Pazartesi akşamı 20:00’de sadece XOXO TV’de. Beklemede kalın. 🎆 #xoxotv #xoxodigital #birşovprogramı #cemyiğitüzümoğlu Prodüksiyon & Yaratıcı Fikir: @co_istanbul

A post shared by XOXO Digital (@xoxothemag) on

Alışılmışın dışında bir biçimde, hislerin insanı yanıltmayacağını düşünmek gerek. Onu er ya da geç, sahnede ya da kamera önünde bir yerlerde görecektik. Çünkü kendisi en basit tabiriyle iyi bir oyuncu. Kendi özgün deyimiyle:

 

Duygularını çok kapatıyor, iyi bir oyuncu olabilir ama daha çok vakti var, daha çok çalışması lazım.

Sesinin farkında, biraz kırması gerekiyor.

Kolay yerlere kaçıyor, hep güvenli alanlarda takılıyor ama yapması gereken şey, bütün hayatının gerçeklerini kırmak.

Ve o zaman özgür bir oyuncu olabilir.

 

Bunları aklını kendiyle bozmuş bir oyuncunun ağzından duymuyorsunuz tabii ki, işin haylazlığını biz üstleniyoruz ve onu kendi ağzından kendini eleştirmeye davet ediyoruz. 

Zannettiğiniz gibi İngiltere’lerde doğup büyümemiş, TOEFL’a girmişliği dahi yok. Ama ekranda sesini duyar duymaz ilk merak ettiğiniz şey aksanı oldu. Biz açıklamış olalım.

Yukarıya bıraktığımız teaser, ona dair sadece birkaç öngörü sahibi olmanıza yetecek seviyede kurgulandı. Daha fazlası için hemen aşağıya, XOXO TV'ye doğru inebilirsiniz.

Devam edelim...

Bir oyuncu için milisaniye içerisinde avantaja ve/veya dezavantaja dönüşebilecek, imza kıvırcık saçlar ve boy gibi fiziksel özelliklerini ağırlıklı olarak olumlu seviyede kullanabiliyor. Dedik ya, Kalp’te başka biriydi, Rise of Empires: Ottoman’da başka biri, bizim karşımızda otururken, takım elbisesinin içinden sorularımızı yanıtlarken ve saçında bir tutam katkı maddesi varken de başka biri.

Ama o en çok, vedalaşırken parkasının cebindeki Tanrılar Okulu kitabını eliyle tutarak yürüyen, içten bir "Hoşçakal." tuttururken ve ‘Az önce katıldığım şov programında Tarkan şarkısı mı söyledim ben?’ bakışını yüzünden silemezken kendisi.

Epeyce kalabalık bir kesim, kendisinden bir şeyler beklemeye şimdiden başladı bile. Biz sadece bu iletişimin aracı oluyoruz. Eh, bir de seviyoruz kendisini, niye tanışmayalım?

Fotoğraflar: Gökhan Yorgancı

Moda Editörü: Yağmur Kural

Saç: Harun Ateş/ Arkhe Hair

Makyaj: Gökhan Yalçıner

Işık Şefi: Okan Ataş

Moda Editörü Asistanı: Irmak Türkeköle

Mobilyalar: Mozaik

Heykeller: Pera Sanat

BUNLARI DA OKUYUN

BİRKAN SOKULLU

Some Men'in Kış 2019 kapak konuğuyla biraz zaman geçiriniz.

MEHMET GÜNSÜR

Some Men'in 10. sayısı yayında. Ve kapak konuğumuz: Sevgili Mehmet Günsür.

METİN AKDÜLGER

Meğer Metin'e daha soracak çok sorumuz varmış.

BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
Nadıa Lee Cohen

NADIA LEE COHEN

XOXO The Mag'in Sonbahar/Kış 2018-2019 kapak konuğuna bakmaktasınız.

Yeni İnsan

YENİ İNSAN

Gündüz Vassaf XOXO The Mag için yazdı.

Dönersen Islık Çal

DÖNERSEN ISLIK ÇAL

Bala Atabek, XOXO The Mag için yazdı.

Jonathan Anderson

JONATHAN ANDERSON

JW Anderson’ın kurucusu ve Loewe’nin Kreatif Direktör’ü Jonathan Anderson’ın yükselişi hız kesmiyor. Erkek kıyafetleriyle başlayıp kadın tasarımlarına varan serüvenin tanığıyız.

Yemek ve şarap eşleşmesi

YEMEK VE ŞARAP EŞLEŞMESİ

“Mutluluğun, basit ve açık bir şey olup, bir bardak şarap, bir kestane, kendi halinde bir mangalcık ve denizin uğultusundan başka bir şey olmadığına aklım yattı. Yalnız, bütün bunların, mutluluk olduğunu insanın anlayabilmesi için basit ve açık bir kalbe sahip olması gerekiyordu.” Nikos Kazancakis

Yedi Titreşim

YEDİ TİTREŞİM

Gün ortasında da günaydın diyemeyeceğimizi kim söyledi? Kendinizi rahat bırakın.

Davıd Mallett

DAVID MALLETT

Maestro’dan sizin için güçlü tüyolar alıyoruz.

Bir Küresel Moda Dosyası

BİR KÜRESEL MODA DOSYASI

Küresel moda markalarını mercek altına alıyoruz.

Franz Ferdınand

FRANZ FERDINAND

Franz Ferdinand ile İstanbul konserlerinden hemen önce buluşmuştuk.

Best Frıends: Ece Çeşmioğlu

BEST FRIENDS: ECE ÇEŞMİOĞLU

Ece Çeşmioğlu ve Taner Ölmez'le sohbet ettik. Daha doğrusu onlar etti, biz dinledik.

Server Demirtaş

SERVER DEMİRTAŞ

Mekanik hareketlerle hisleri buluşturuyor.

Erol Tabanca & İdil Tabanca

EROL TABANCA & İDİL TABANCA

OMM'u Kengo Kuma'dan dinledik, şimdi sıra işin kalbi olan ikilide. Biz bu ikilinin sohbetine müdahil olmaktansa şahit olmayı tercih ediyoruz.

EN YENİLER
Walk Don’t Run İle Tanışın

WALK DON’T RUN İLE TANIŞIN

İçeri lütfen, ama koşmadan.

Yürümek İçin 7 Neden

YÜRÜMEK İÇİN 7 NEDEN

Sicilya’ya gidip geleceğiz.

Aceleniz Yok: An’da Kalmanıza Yardımcı 5 Tüyo

ACELENİZ YOK: AN’DA KALMANIZA YARDIMCI 5 TÜYO

Hala an’da değilseniz, size buraya davet ediyoruz.

Sicilya Sokaklarında Kaybolmak İçin 3 Neden

SİCİLYA SOKAKLARINDA KAYBOLMAK İÇİN 3 NEDEN

Koşuşturmayı bırakıp derin bir nefes alıyoruz, Sicilya’dayız.

Server Demirtaş

SERVER DEMİRTAŞ

Mekanik hareketlerle hisleri buluşturuyor.

DAHA FAZLA