CEM YİĞİT ÜZÜMOĞLU

Bu adı hiç duymamış olamazsınız. Ya da en azından bir Fatih Sultan Mehmed tartışması içerisinde bulundunuz, kendisini alıntılamak istediniz ve fakat adı aklınıza gelmedi.

Salto’daki şairi anımsar gibi hissedenler sakin bir alkışı hak etmeli. Ne de olsa Cem’i birçok kişiden önce keşfettiler.

Onu Troas’taki Astyanax olarak tanıyanlar şanslı. Kanlı sahnenin üzerinde döne döne soyunurken izleme şansına eriştiler. Hatta daha da şanslılarsa, bir kereliğine mahsus o kanların içine düştüğünü de gördüler...

Kalp’teki Felix olarak hatırlayanlar epey iyi hafızaya sahipler. Çünkü kendisi sahnede kısacık saçları, henüz terlemiş bıyıkları ve kollarını ekseriyetle çekiştirdiği kazağıyla arz-ı endam eylemekteydi –ki hala eyliyor, ama bu sefer farklı bir imajla-.

Evlat’taki Nicolas olarak hatırlanması imkan dahilinde olmasa da sorun değil; bu sezonun yeni oyunlarından Evlat halen sahnede. Ve Cem’in ta kendisi, İbrahim Çiçek kurgusunda, Onur Saylak’ın oğlu olarak izlenebilmekte.

Cem’le ilgili infografik bilgiler vermek için bunları kaleme almıyoruz. En az sizin kadar, biz de aynı soruyu sorar haldeyiz; "Rise of Empires: Ottoman olmasaydı, Cem’i kaçımız tanıyacaktık?"

 
 
 
View this post on Instagram

Love Magazine’in Rami Malek’le yaptığı işi çok beğendik, biz de XOXO diliyle benzer bir versiyonunu yarattık. Evet, yeni video serimiz ‘Bir Şov Programı’na hoş geldiniz (buraya bir alkış ses efekti). Karşınızda serinin ilk konuğu, @cemyigituzumoglu. Kendisine bazı sorular sorduk. Yeri geldi güldük, yeri geldi ağlatmaya çalıştık. Videonun tamamı Pazartesi akşamı 20:00’de sadece XOXO TV’de. Beklemede kalın. 🎆 #xoxotv #xoxodigital #birşovprogramı #cemyiğitüzümoğlu Prodüksiyon & Yaratıcı Fikir: @co_istanbul

A post shared by XOXO Digital (@xoxothemag) on

Alışılmışın dışında bir biçimde, hislerin insanı yanıltmayacağını düşünmek gerek. Onu er ya da geç, sahnede ya da kamera önünde bir yerlerde görecektik. Çünkü kendisi en basit tabiriyle iyi bir oyuncu. Kendi özgün deyimiyle:

 

Duygularını çok kapatıyor, iyi bir oyuncu olabilir ama daha çok vakti var, daha çok çalışması lazım.

Sesinin farkında, biraz kırması gerekiyor.

Kolay yerlere kaçıyor, hep güvenli alanlarda takılıyor ama yapması gereken şey, bütün hayatının gerçeklerini kırmak.

Ve o zaman özgür bir oyuncu olabilir.

 

Bunları aklını kendiyle bozmuş bir oyuncunun ağzından duymuyorsunuz tabii ki, işin haylazlığını biz üstleniyoruz ve onu kendi ağzından kendini eleştirmeye davet ediyoruz. 

Zannettiğiniz gibi İngiltere’lerde doğup büyümemiş, TOEFL’a girmişliği dahi yok. Ama ekranda sesini duyar duymaz ilk merak ettiğiniz şey aksanı oldu. Biz açıklamış olalım.

Yukarıya bıraktığımız teaser, ona dair sadece birkaç öngörü sahibi olmanıza yetecek seviyede kurgulandı. Daha fazlası için hemen aşağıya, XOXO TV'ye doğru inebilirsiniz.

Devam edelim...

Bir oyuncu için milisaniye içerisinde avantaja ve/veya dezavantaja dönüşebilecek, imza kıvırcık saçlar ve boy gibi fiziksel özelliklerini ağırlıklı olarak olumlu seviyede kullanabiliyor. Dedik ya, Kalp’te başka biriydi, Rise of Empires: Ottoman’da başka biri, bizim karşımızda otururken, takım elbisesinin içinden sorularımızı yanıtlarken ve saçında bir tutam katkı maddesi varken de başka biri.

Ama o en çok, vedalaşırken parkasının cebindeki Tanrılar Okulu kitabını eliyle tutarak yürüyen, içten bir "Hoşçakal." tuttururken ve ‘Az önce katıldığım şov programında Tarkan şarkısı mı söyledim ben?’ bakışını yüzünden silemezken kendisi.

Epeyce kalabalık bir kesim, kendisinden bir şeyler beklemeye şimdiden başladı bile. Biz sadece bu iletişimin aracı oluyoruz. Eh, bir de seviyoruz kendisini, niye tanışmayalım?

Fotoğraflar: Gökhan Yorgancı

Moda Editörü: Yağmur Kural

Saç: Harun Ateş/ Arkhe Hair

Makyaj: Gökhan Yalçıner

Işık Şefi: Okan Ataş

Moda Editörü Asistanı: Irmak Türkeköle

Mobilyalar: Mozaik

Heykeller: Pera Sanat

BUNLARI DA OKUYUN

BİRKAN SOKULLU

Some Men'in Kış 2019 kapak konuğuyla biraz zaman geçiriniz.

MEHMET GÜNSÜR

Some Men'in 10. sayısı yayında. Ve kapak konuğumuz: Sevgili Mehmet Günsür.

METİN AKDÜLGER

Meğer Metin'e daha soracak çok sorumuz varmış.

BU AY EN ÇOK OKUNANLAR
2016: XOXO The Mag Röportajları

2016: XOXO THE MAG RÖPORTAJLARI

2016 yılında kimlerle sohbet ettik? Kısaca hatırlayalım;

Sorumluluk Sevgiye Dahil

SORUMLULUK SEVGİYE DAHİL

Evcil hayvan sahiplenirken aklınızda bulunması gerekenler.

Tennıs Remıx

TENNIS REMIX

Ali, Leyla, Ece, Mehmet ve Fırat'la Lacoste'un Tennis Remix koleksiyonunu keşfediyoruz.

MBFWI Backstage: Sudi Etuz

MBFWI BACKSTAGE: SUDİ ETUZ

MBFWI üçüncü gününü, Sudi Etuz'la açtı.

MBFWI Backstage: Özlem Süer

MBFWI BACKSTAGE: ÖZLEM SÜER

Özlem Süer defilesinin sahne arkasından bildiriyoruz.

WE ARE

WE ARE

10 yıl sonra, bir aradalar.

Yemek ve şarap eşleşmesi

YEMEK VE ŞARAP EŞLEŞMESİ

“Mutluluğun, basit ve açık bir şey olup, bir bardak şarap, bir kestane, kendi halinde bir mangalcık ve denizin uğultusundan başka bir şey olmadığına aklım yattı. Yalnız, bütün bunların, mutluluk olduğunu insanın anlayabilmesi için basit ve açık bir kalbe sahip olması gerekiyordu.” Nikos Kazancakis

Mezar Turizm

MEZAR TURİZM

Bu yolculuk bir müzik yolculuğu değil. Metaforik bir şekilde sona doğru da ilerlemiyor. Hikayeyi, Mezar Turizm’in tek elemanı Kerem’den dinliyoruz.

A Suburban Affaır

A SUBURBAN AFFAIR

Kırsaldayız ama aslında değiliz.

Dilara Fındıkoğlu

DİLARA FINDIKOĞLU

Dilara XOXO Ailesi’nden, yıllar öncesinden... Emre, zaten tanıyorsunuz...

MBFWI Backstage: Brand Who

MBFWI BACKSTAGE: BRAND WHO

MBFW Istanbul'un ikinci gününü kapatan Brand Who'nun sahne arkasındaydık.

Storm Is Comıng

STORM IS COMING

PUMA'nın yeni modeli Storm'un Hasköy İplik Fabrikası'ndaki partisindeydik.

EN YENİLER
Bir Yerel Moda Dosyası

BİR YEREL MODA DOSYASI

İnsanı ve yaşadığı alanı ele alıyoruz. Giydiklerini, kendini çevrelediklerini. Ve sözü Türkiye'den yedi tasarımcıya bırakıyoruz.

Hayvanlarla Daha İyi Bir Dünya

HAYVANLARLA DAHA İYİ BİR DÜNYA

BluTV dizisi Bunu Bi' Düşünün sorumlu hayvan sahipliğini farklı bir gözle anlatıyor. Şimdi bu hikâyeyi yaratıcılarından dinliyoruz.

Kubilay Aka

KUBİLAY AKA

"Hayvanlar; sevgi, vakit ve anlaşılmak ister."

Ayşenil Şamlıoğlu

AYŞENİL ŞAMLIOĞLU

"Sorumlu hayvan sahipliği yüreğinizi bütünüyle ona vermeniz demektir."

Ulaşcan Kutlu

ULAŞCAN KUTLU

"Sevgiyi anlamamış hiçbir insanın hayvan sahibi olmasını istemem."

Müjde Uzman

MÜJDE UZMAN

"Hayvan sahipliği, şartlar ne olursa olsun, fedakârlık ve özveri gerektirir."

DAHA FAZLA