COMMON LEISURE

Seda Çeliktürk sorularımızı yanıtlarken, markanın alametifarikası bornozunu giyer mi diye merak ediyoruz. Giymiyor. Ama o meşhur bornozun temsil ettiği her şeyi içinde taşıyarak karşımıza oturuyor.

Röportaj: Enes Güç - XOXO The Mag Sonbahar/Kış 2018

Fotoğraflar: Gökhan Polat, Gökhan Yorgancı

Cinsiyeti, dili, dini, ırkı olmayan tasarımlar üretiyorsun. Bu durum aidiyet isteği mi doğuruyor yoksa aidiyetsizlik ihtiyacı mı?

Aslında amacım, transandantal bir bakış açısı geliştirmek. Yani, her bireyin kendini istediği şekilde ifade ettiği, bir ‘bir olma’ hissi yaratmak.

Moda sektörü, halihazırda zorluklarına tanık olduğun bir alan, bu güçlüğü bir de koleksiyonlarında sadece deri ve kürk kullanarak perçinlemiş oldun...


Benim riskli ve zor alanları seçme gibi bir eğilimim var, belki de zaaf demeliyiz... Şikayetçi değilim; çünkü bu özelliğim sayesinde, hayatın mucizelerini daha derinimde deneyimleme imkanı bulduğuma inanıyorum.

Common Leisure’ın DNA’sına entegre ettiğin özellikler, Seda’nın yaşama bakış açısıyla paralel mi belirleniyor?

Mümkün olduğunca öyle ilerlemeye çalışıyorum; Common Leisure benim için çok kişisel ve bir o kadar da ‘ortak’ bir mesele...

Common Leisure’la özdeşleşenbir bornoz serin var. O zaman bornozları da aylaklığa bağlıyoruz...

Kapsül koleksiyon olarak çıkardığımız bornozlar, markanın ruhuna dair vermek istediğimiz mesajın altını çizmek içindi. İlk numunemiz de Love isimli bir üründü. Bornoz’un doğasında sefa vardır ve evet, her ikisi de Common Leisure’ın karakteristiğidir.

Röportajın devamı XOXO'nun yeni sayısında. Dergimize üye olmak için sizi dükkanımıza doğru alalım.

EN YENİ VIDEOLAR
Okan Yalabık

OKAN YALABIK

Okan Yalabık'la ilgili bir şeyler öğrenmek için onun bir röportajını okumak yerine, birkaç röportajını okumanız tavsiye olunur.

Mükemmel Uyum

MÜKEMMEL UYUM

Kusursuz müzik, dengeli ses deneyimi ve LG XBOOM Go arasındaki ilişkiyi tahmin etmeniz çok olası. Bu denkleme bir de Aybüke Pusat'ı dahil ediyoruz, sözü kendisine ve müziğe bırakıyoruz.

Hayvanlarla Daha İyi Bir Dünya

HAYVANLARLA DAHA İYİ BİR DÜNYA

BluTV dizisi Bunu Bi' Düşünün sorumlu hayvan sahipliğini farklı bir gözle anlatıyor. Şimdi bu hikâyeyi yaratıcılarından dinliyoruz.

Kubilay Aka

KUBİLAY AKA

"Hayvanlar; sevgi, vakit ve anlaşılmak ister."

Ayşenil Şamlıoğlu

AYŞENİL ŞAMLIOĞLU

"Sorumlu hayvan sahipliği yüreğinizi bütünüyle ona vermeniz demektir."

Ulaşcan Kutlu

ULAŞCAN KUTLU

"Sevgiyi anlamamış hiçbir insanın hayvan sahibi olmasını istemem."

Müjde Uzman

MÜJDE UZMAN

"Hayvan sahipliği, şartlar ne olursa olsun, fedakârlık ve özveri gerektirir."

Best Frıends: Sina Özer

BEST FRIENDS: SİNA ÖZER

Büyük düelloyu kim kazanacak?

DAHA FAZLA